Στην εκδήλωση του Εργατικού Κέντρου Αρκαδίας, στον Άγιο Αθανάσιο της Τρίπολης, θα λάβει μέρος ο ΣΥΡΙΖΑ – Π.Σ. Αρκαδίας, σήμερα Τετάρτη 1η Μαίου 2024.
Ο ΣΥΡΙΖΑ γνωστοποίησε ότι θα συμμετάσχει την Πρωτομαγιά στην εκδήλωση του Εργατικού Κέντρου, στο Μνημείο των εκτελεσμένων, στον Άγιο Αθανάσιο Τρίπολης, απέναντι απ’ τις Φυλακές Τρίπολης.
Στο Μνημείο του Αγίου Αθανασίου θα ψαλεί Τρισάγιο, θα εκφωνηθεί προσκλητήριο νεκρών, θα ακολουθήσει κατάθεση στεφάνων και λουλουδιών, σιγή ενός λεπτού και ανάκρουση του Εθνικού Ύμνου.