Ούτε η Ρόδος σταμάτησε τον Παναργειακό! Ξέφρενοι πανηγυρισμοί στο ΔΑΚ – Δείτε τα γκολ της νίκης!

Με σκορ 2 – 1 και έξαλλους πανηγυρισμούς εντός αγωνιστικού χώρου αλλά και στις κερκίδες του ΔΑΚ Άργους έληξε πριν απο λίγα λεπτά η κρίσιμη αναμέτρηση του Παναργειακού με τη Ρόδο.

Η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα έδειξε από νωρίς τις προθέσεις της ανοίγοντας μόλις στο 19΄το σκορ.

Στο 37΄ με κεφαλιά του Ηλιόπουλου από ασίστ του Ροκάι, το σκορ έγινε 2-0 και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για ημίχρονο. Η Ρόδος κατόρθωσε να μειώσει σε 2-1 στο 74΄ωστόσο δεν κατάφερε τίποτα περισσότερο απο αυτό, πόσο δε μάλλον να ανακόψει την πορεία των Αργείων προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την ιστορική άνοδο της ομάδας!

Ο Παναργειακός περιμένει τα αποτελέσματα της Κορίνθου και βέβαια το ματς της τελευταίας αγωνιστικής!