19 °C Argos, GR
28 Μαρτίου 2024

Οίακας: Τα δυο θετικά μιας βαριάς ήττας

Δυστυχώς δεν κατάφερε να παρουσιάσει το πρόσωπο που ήθελε η ομάδα του Οίακα Ναυπλίου στο χθεσινό παιχνίδι με το Παγκράτι.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και σε συνδυασμό με την ευστοχία που είχαν πίσω από την γραμμή των 6.75 άνοιξαν την διαφορά από νωρίς στο παιχνίδι.

Με το σκορ στο ημίχρονο να κλείνει στο 61-39. Η εικόνα της ομάδας του Ναυπλίου ήταν πολύ κακή και στο δεύτερο ημίχρονο με το σκορ να κλείνει 125-71.

Το μόνο θετικό που μπορεί να μείνει είναι η χρησιμοποίηση όλων των παικτών, συμπεριλαμβανομένων και των δύο εφήβων που έδειξαν ένα αρκετά μαχητικό πνεύμα.

• Πρώτοι σκόρερ για την ομάδα μας Βύρλας και Σκορδάς που σημείωσαν 14 πόντους ενώ για τους γηπεδούχους ο Κουφόπουλος με 16.
  • Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας την Μ. Τετάρτη 28/4 απέναντι στον Τρίτωνα μέσα στο Ναύπλιο.

Παγκράτι – Οίακας Ναυπλίου 125-71
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α.-Μαρινάκης-Ασημακάκη
Δεκάλεπτα: 34-17, 61-39, 96-55, 125-71
Παγκράτι (Λιόγας): Ρετσινάς 2, Μίχαλος 9 (5 ασίστ), Κουφόπουλος 16 (2 τρίποντα, 7 ασίστ, 3 κλεψίματα), Ονάσογλου 11 (1), Ματαλιωτάκης 10 (11 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα), Ξύδης 14 (2), Καραμαλέγκος 8 (2 τρίποντα, 7 ασίστ), Πεφάνης 12 (4), Δόξας 21 (8/10 δίποντα, 6 ριμπάουντ), Δαμιανός 2, Ντιάλλο-Φασέκας 5, Γκαβασιάδης 15 (6/8 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 8 ριμπάουντ).

Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Σιμιτζής 3 (1), Χάιδας 4 (1), Κουμπούρας 12 (6 ασίστ), Τουρλής 2, Πελεκάνος 11 (1), Τσουλφίδης, Ευστρατίου 2, Βύρλας 14 (10 ριμπάουντ), Καλλινικίδης 9, Σκορδάς 14, Χάχαλος, Καρούμπας.

Περισσότερα Άρθρα

Με ήττα κλείνει τη χρονιά ο Διομήδης

Τέλος σε ένα σερί επιτυχών αποτελεσμάτων για τον Διομήδη που ηττήθηκε εκτός έδρας 29-21 από τον Αερωπό Έδεσσας, για την 11η αγωνιστική της Handball Premier. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων (7-3), ωστόσο όμως ο Διομήδης  αντέδρασε και με ένα σερί 3-0 έφτασε τη διαφορά στο γκολ (7-6). Ο Αερωπός […]