20 °C Argos, GR
28 Μαρτίου 2024

Άνετα οι «Λύκοι»

Εύκολη νίκη σημείωσε ο Διομήδης εναντίον της Δράμας με 39-24 στη Νέα Κίο, σε ένα παιχνίδι για την 9η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας.

Ο αγώνας ξεκίνησε σαν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να πάνε χέρι – χέρι, μέχρι και το 20′ (12-12). Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι φάνηκε να βρίσκουν τα πατήματά τους και πήραν μικρή διαφορά την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (19-16 στο 30′).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Διομήδης μπήκε αποφασισμένος να πάρει τη νίκη, σε αντίθεση με τη Δράμα που φάνηκε να ξεμένει από δυνάμεις τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά και δεν κατάφερε σε κανέναν σημείο να απειλήσει τον αντίπαλό της. Οι Λύκοι επέβαλαν τον δικό τους ρυθμό, η διαφορά στο σκορ έφτασε στα 10 γκολ στο 45′ και από εκείνο το λεπτό συνεχώς μεγάλωνε, μέχρι το τελικό 39-24. Χαρακτηριστικό είναι ότι οι Δραμινοί πέτυχαν μόνο 8 γκολ στο δεύτερο μέρος του αγώνα.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Μπόσκος με τον εντυπωσιακό αριθμό των 13 γκολ ενώ κορυφαίος για τη Δράμα ήταν ο Ντράσκιτς με 7 γκολ.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΔΡΑΜΑ MONTE BIANCO 39-24

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-6 10-8, 12-12, 16-15, 16-16 (ημχ) 22-17, 27-19, 30-20, 34-21, 36-23, 39-24

Διομήδης (Χαλκίδης): Τσίμπουλας 1, Μαρκατάτος 1, Βαρδάκας, Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 3, Ραντουλέσκου, Τσάκαλος 4, Παπαντωνόπουλος, Ντάσεβιτς, Σπέντζος 1, Μπόσκος 13, Χαντέλης 1, Ξαγοράρης, Μάνθος 2, Λίμα 6, Γκολούμποβιτς 7.

Δράμα (Βαλαβάνης): Γουργούμης, Χαϊτίδης 2, Κοβπγλανίδης 3, Κοτσαμαρίκογλου 1, Κουρουτζίδης, Παγωνίδης, Τουνγκελίδης 3, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος, Τσιτσίγκος, Ντράσκιτς 7, Αντάμοβιτς 4, Φραγκούλης 1, Κουρτίδης 1, Θωμίδης 2, Κρανιώτης 1.

Διαιτητές: Συρεπίσιος – Μερτινιάν, Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 1/2-0/0

Περισσότερα Άρθρα

Ο τελικός του Κυπέλλου Αργολίδας αύριο στο Κρανίδι

Η ώρα του τελικού έφτασε. Αύριο στις 17:00 στο Δ.Α.Κ. Κρανιδίου θα αναμετρηθούν ο Παναργειακός και η Ένωση Ερμιονίδας στον τελικό του κυπέλλου ερασιτεχνών της Ε.Π.Σ. Αργολίδας. Κατόπιν κοινής συμφωνίας των δυο ομάδων δεν θα υπάρξει αντίτιμο εισιτηρίου, ενώ τα όποια έσοδα θα διατεθούν για φιλανθρωπικό σκοπό στο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Ερμιονίδας και στο Εργαστήριο […]

Προχωρούν με γοργούς ρυθμούς οι διαδικασίες για την κατασκευή του Κλειστού Γυμναστηρίου “ΚΩΝ/ΝΟΣ ΔΗΜΟΤΣΗΣ ή ΕΛΛΗΝΑΣ”, στο αρχείο η μήνυση συμβούλου της αντιπολίτευσης

Στη συνεδρίαση της 19ης Μαΐου 2023, το Δημοτικό Συμβούλιο Ερμιονίδας ψήφισε ομόφωνα το εκτός ημερησίας διάταξης θέμα με τίτλο: “Έγκριση και αποδοχή της μελέτης για την κατασκευή Νέου Κλειστού Μεταλλικού Γυμναστηρίου Τύπου ΚΓ-182 “ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΔΗΜΟΤΣΗΣ  ή ΕΛΛΗΝΑΣ” στον Δήμο Ερμιονίδας Αργολίδας”. Όπως ήδη έχουμε ενημερώσει με προηγούμενο δελτίο τύπου, ξεκινάει η κατασκευή του Κλειστού Γυμναστηρίου “ΚΩΝ/ΝΟΣ […]