17 °C Argos, GR
28 Μαρτίου 2024

Οίακας: Πάτησε γκάζι στο δεύτερο μέρος και νίκησε το Παγκράτι 82-74

Μεγάλη νίκη του Οίακα 82-74 επί του Παγκρατίου στον αγώνα της 9ης αγωνιστικής της Α2 στο κλειστό του Ναυπλίου.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 22-18 (δεκάλεπτο) και 41-35 (ημίχρονο) αλλά στο β΄μέρος ο Οίακας ήταν…άπιαστος. Πήρε κεφάλι στο σκορ, πέρασε μπροστά 68-55 στο 30′ και τελικά πήρε το ροζ φύλλο αγώνα, πού τόσο ήθελε.

Η ομάδα του Ναυπλίου την προσεχή Τετάρτη υποδέχεται σε εξ αναβολής αγώνα τον Ολυμπιακό που πήρε ένα σπουδαίο διπλό στην έδρα του Διαγόρα Δρυοπιδέων (88-84) με τον Βαγγέλη Τζόλο (24π.) να ευστοχεί σε ένα μεγάλο τρίποντο 25” πριν από το φινάλε. Στη συνέχεια, ο Νικος Λιακόπουλος αστόχησε στο τρίποντο της ισοφάρισης και οι «ερυθρόλευκοι» έφυγαν με το διπλό από το Αιγάλεω. Δεν αρκούσε στους γηπεδούχους η εμφάνιση… Λάρκιν του Βαγγέλη Καράμπουλα (39π., με 8/11 δίποντα, 4/7 τρίποντα και 11/11 βολές).

Οίαξ (Κουλουριώτης): Σιμιτζής 3, Ραζής, Κουμπούρας 21 (1), Παπαντωνίου 8 (2), Τζόρτζεβιτς 19, Καλλινικίδης 11, Σκορδάς, Μακρής 9 (1), Ζώρζος 6, Ψημίτης 5 (1).

Παγκράτι (Κουτρούλιας): Τζιβελέκας 14 (1), Πίνης 2, Μίχαλος 16 (4), Ξύδης 4, Ντράσκοβιτς 10, Δελίδης 14 (4), Μουστόπουλος, Μιχαλούτσος 14 (1), Ζευγαράς, Ντιαλό.

Περισσότερα Άρθρα

Παναθηναϊκός: Μαυρομμάτης με τη… βούλα έως το 2022!

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοίνωσε την Πέμπτη την επέκταση συμβολαίου του Φάνη Μαυρομμάτη έως το καλοκαίρι του 2022. Ευρώπη και Εθνική ομάδα το όνειρο του σκληροτράχηλου νεαρού στόπερ για την επόμενη τριετία. Όπως αναφέρει η ανακοίνωση των «πράσινων»: «Ο Μαυρομμάτης ανέβηκε την περυσινή σεζόν στην πρώτη ομάδα, έγινε στέλεχος του βασικού κορμού και κατέγραψε 21 συμμετοχές. […]

Γ’ Εθνική: Μεγάλη νίκη το Ναύπλιο 2017-Ισοπαλία για Ερμιονίδα και Παναργειακό

Με γκολ του Κωτσοβού στο 29′ το Ναύπλιο 2017 επικράτησε 1-0 στο ντέρμπι κορυφής της Ζακύνθου και έφτασε σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Μείωσε στους δυο βαθμούς από την Πελλάνα που τα βρήκε σκούρα στο άλλο ντέρμπι στο Κρανίδι και έφυγε με έναν πόντο απέναντι στην ‘Ενωση Ερμιονίδας (2-2) […]