30 °C Argos, GR
8 Αυγούστου 2022

Κύπελλο μπάσκετ: Στην Μάνδρα ο Οίακας


Πρώτο επίσημο παιχνίδι του Οίακα σήμερα στις 17:00 στην Μάνδρα με αντίπαλο την ομώνυμη ομάδα για το Κύπελλο Ελλάδος.

ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

  Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών 2019-2020


Α’ Φάση – 1η Αγωνιστική – Τετάρτη 18/09/2019

[hfe_template id='397365']

1ος ΟΜΙΛΟΣ
01. 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ   70-64
02. ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ – 
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ   84-98
03. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ – 
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ   79-81
04. 
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ   73-68
05. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΟΦΗ   / 20 Σεπτεμβρίου
06. 
ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   72-49
07. 
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ   73-68
08. ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – 
ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ   64-77

2ος ΟΜΙΛΟΣ
09. 
ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ   93-83
10. 
ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ – ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ   73-44
11. ΧΑΝΘ – 
ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ   68-83
12. 
ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ   71-62
13. ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ –
 ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ   66-73
14. ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ – 
ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ   74-83
15. 
ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ   89-76
16. ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – 
ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ   56-68

Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Κυριακή 22/09/2019

17. ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ
18. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ- ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
19. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ
20. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
21. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ- ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
22. ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
23. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ- ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
24. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ   20-0
25. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
26. ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
27. Νικητής Α5 – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
28. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
29. ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ
30. ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
31. ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
32. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Τετάρτη 25/09/2019

33. Νικητής Α31 – Νικητής Α19
34. Νικητής Α17 – Νικητής Α22
35. Νικητής Α23 – Νικητής Α30
36. Νικητής Α26 – Νικητής Α25
37. Νικητής Α27 – Νικητής Α28
38. Νικητής Α21 – Νικητής Α24
39. Νικητής Α20 – Νικητής Α32
40. Νικητής Α29 – Νικητής Α18

B’ Φάση – 1η Αγωνιστική, Τετάρτη 02/10/2019

41. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΡΟΔΟΥ
42. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 – ΓΣ ΚΥΜΗΣ-ΛΑΥΡΙΟ
43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.
44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α37 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α34
45. ΑΡΗΣ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α35 – ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
47. ΝΙΚΗΤΗΣ Α38 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ-Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
48. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α36

B’ Φάση – 2η Αγωνιστική, Τετάρτη 16/10/2019

49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α47 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α48
50. ΝΙΚΗΤΗΣ Α41 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α42
51. ΝΙΚΗΤΗΣ Α44 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α43
52. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α45

B’ Φάση – 3η Αγωνιστική, Τετάρτη 30/10/2019

53. ΝΙΚΗΤΗΣ Α52 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α50
54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α51 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α49

Γ’ Φάση – Προημιτελικοί Αγώνες – Κυριακή 10/11/2019

55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α54 – ΠΑΟΚ
56. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
57. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΟ ΑΓ. ΕΥΘ. ΚΕΡ. «Ο ΦΑΡΟΣ» (ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ)
58. ΑΕΚ – ΝΙΚΗΤΗΣ Α53

Δ’ Φάση – Ημιτελικοί Αγώνες – Τετάρτη 12/02/2020

59.
60.

Ε’ Φάση – Τελικός – Κυριακή 16/02/2020 

61. 

Περισσότερα Άρθρα

Χωρίς φιλάθλους τα παιχνίδια των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων

Όπως ανακοίνωσε η ΓΓΑ τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα θα πραγματοποιηθούν χωρίς κόσμο στις εξέδρες με τα μέτρα να είναι εξίσου αυστηρά με αυτά που τηρούνται στην Super League 1. Η ουσία είναι ότι παραμένει σε ισχύ η απαγόρευση θεατών στα γήπεδα ενώ σε κάθε περίπτωση σε εγκατάσταση γηπέδου για ποδοσφαιρικό ερασιτεχνικό αγώνα δεν θα πρέπει να […]

Πόλο ανδρών: Η Εθνική ομάδα επικράτησε της Ουγγαρίας με 10-9

Μεγάλη νίκη με 10-9 επί της Ουγγαρίας πέτυχε η εθνική ομάδα υδατοσφαίρισης των ανδρών, στην πρεμιέρα της στον Α΄ όμιλο του Ολυμπιακού τουρνουά του Τόκιο. Με εξαιρετικά ποσοστά στον παίκτη παραπάνω και τον Μάνο Ζερδεβά να πραγματοποιεί καθοριστικές επεμβάσεις, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα επικράτησε για πρώτη φορά των Μαγυάρων σε Ολυμπιακούς Αγώνες και αφήνει πολλές […]